قهرمان لیگ های معتبر فوتبال اروپا را بشناسید ؛ هوش مصنوعی پیش‌بینی کرد

مرکز تحقیقات سایس (CIES) در شرایطی که دوره جدید لیگ‌های فوتبال در اکثر کشورهای دنیا به تازگی آغاز شده‌اند، با استفاده از آمار مربوط به بازی‌های اول و فناوری هوش مصنوعی، اقدام به پیش‌بینی قهرمان لیگ های معتبر فوتبال اروپا کرده است.

به گزارش هوشیو و به نقل از فوتبالی، دور جدید رقابت‌های لیگ فوتبال بیشتر کشورها به تازگی آغاز شده و تیم‌ها اولین قدم‌هایشان را برداشته‌اند. در دنیای فوتبال که تا آخرین دقیقه هر احتمالی وجود دارد، پیش‌بینی امری امکان نا‌پذیر است. اما این امر امکان ناپذیر بسیار لذت‌بخش است؛ به حدی که همه فوتبال‌دوستان دوست دارند از ابتدای راه تیم قهرمان را حدس بزنند و تا پایان لیگ مسابقات را دنبال کنند که ببینند حدسشان درست بوده یا نه.

قهرمان لیگ های معتبر فوتبال اروپا

مرکز تحقیقات سایس اما با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و همچنین بررسی نتایج هفته‌های آغازین مسابقات و نتایج تیم‌ها اقدام به پیش‌بینی قهرمان لیگ های معتبر فوتبال اروپا کرده است. این مدل هوش مصنوعی که از آن برای پیش‌بینی استفاده کردند، به غیر از تیم‌های قهرمان، تیم‌هایی که در رده دوم، سوم و چهارم قرار می‌گیرند را هم مشخص کرده است. اقدام جالب دیگر این مدل هوش مصنوعی این است که تیم‌های صعودکننده به لیگ کنفرانس را هم حدس زده است.

لالیگا اسپانیا

بر اساس پیش‌بینی هوش مصنوعی در لالیگا رئال مادرید قهرمان شده و تیم‌های اتلتیکومادرید، بارسلونا و سویا به ترتیب در رده‌های بعد قرار می‌گیرند. والنسیا سهمیه لیگ اروپا را کسب می‌کند و ویارئال به لیگ کنفرانس خواهد رفت.

لیگ برتر انگلیس

در جزیره منچسترسیتی قهرمان خواهد شد و منچستریونایتد، لیورپول و چلسی سهمیه لیگ قهرمانان خواهند گرفت. تاتنهام تیم پنجم می‌شود و اورتون با سرمربی‌گری رافا بنیتس ششم خواهد شد. لسترسیتی هم به عنوان تیم هفتم به لیگ کنفرانس خواهد رفت.

سری آ ایتالیا

در ایتالیا طبق پیش‌بینی هوش مصنوعی اینتر که هدایت آن را اینزاگی به عهده دارد، قهرمان خواهد شد. میلان، ناپولی و رم در رده‌های دوم تا چهارم می‌ایستند و آتالانتا و یوونتوس راهی لیگ اروپا خواهند شد.

بوندسلیگا آلمان

در آلمان هم بایرن مونیخ قرار است قهرمان شود. وولفسبورگ، دورتموند، لورکوزن، لایپزیش و مونشن‌گلادباخ در رده‌های دوم تا ششم قرار می‌گیرند

لوشامپیونه فرانسه

حدس زدن در این باره شاید خیلی سخت نباشد. پاری‌سن ژرمن که به تازگی مسی را هم خریده قرار است قهرمان شود و مارسی، لیون، موناکو، لیل و نیس تیم‌های دوم تا ششم خواهند بود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

منبع: هوشیو

--

--

--

اخبار و مقالات هوش مصنوعی

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
ainews11

ainews11

اخبار و مقالات هوش مصنوعی

More from Medium

Human-in-the-loop or on-the-loop is not a silver bullet. Evaluate their effectiveness!!!

Producing goods and services — not jobs — the primary focus of a healthy economy

Meet a Steering Committee Member: Toru Shimogaki of NTT DATA

AI Isn’t Only for Coders